FST WebDemo PLCWeb Project

Elõzõ  Következõ

Ahhoz, hogy weboldalakat hozzunk létre szükség van egy text formátumszerkesztõ programra. A Weboldalunkat bármilyen HTML-szerkesztõvel elkészíthetjük, akár a hagyományos Microsoft FrontPage vagy a Dreamweaver MX használatával.

A HTML dokumentum egy olyan szövegfájl, amely a szövegen kívül tartalmaz ún. "HTML-tag"-eket (formázóutasításokat), valamint megjelenítendõ objektumokra történõ hivatkozásokat is. Ezek a HTML formázóutasítások (más szóval: parancsok, elemek) befolyásolják a dokumentum megjelenítését, kapcsolatait. Ezeket az utasításokat a böngészoprogram értelmezi és végrehajtja.

Egy példa a legegyszerûbb HTML oldalra:

   
<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Elsö Weblapom (dokumentum neve)</TITLE>
</HEAD>
<BODY>
Jónapot kívánok (dokumentumtörzs)
</BODY>
</HTML>

A HTML utasításokat a szövegben < és > jelek közé kell zárni. Egy-egy utasítás (HTML parancs, HTML elem) hatását általában a záró utasításpárja szünteti meg, amely megegyezik a nyitó utasítással, csak a / jel vezeti be (természetesen a < és a > jelek között).

Minden HTML formátumú szövegfájl a <HTML> utasítással kezdôdik és a </HTML> záróutasítással végzôdik. Ezen elemek közé kell zárni a teljes dokumentumot - formázóutasításokkal és hivatkozásokkal együtt.

A HTML dokumentumot két részre lehet bontani a fejlécre és dokumentumtörzsre. A dokumentumtörzs - amit voltaképpen a WEB-böngészô meg fog jeleníteni - a fájl <BODY> és </BODY> utasítások közötti része. Ezen elemek között kell elhelyezni mindent: a szöveget, hivatkozásokat, képeket, stb. (A keretek és a JavaScript kódok kivételével!)


©NaZsi